KONST / Litografier / Färglitografi 8703473
*
nr 870 3473
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi , 2 st, Hugo Zuhr (1895-1971), bladets mått: 49x62
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 20:49:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 18:12:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
nr 870 3473
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi , 2 st, Hugo Zuhr (1895-1971), bladets mått: 49x62
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 18:12:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk mÃ¥lare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige Ã¥r 1900.Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28